Julie Braná

Julie Braná vystudovala Konzervatoř v Plzni v oboru příčná flétna ve třídě prof. M. Kroupové. V letech 1995-96 působila v Karlovarském symfonickém orchestru. Během studia na konzervatoři se intenzívně věnovala hře na flétnu zobcovou – vystupovala s různými soubory «staré hudby», se kterými natočila několik nahrávek (Musica Florea, Collegium Quodlibet Jiřího Stivína, Capella Rudolphina). 

Hru na zobcovou flétnu studovala od r. 1996 u prof. Petera Holtslaga na «Hochschule für Musik und Theater» v Hamburku. Studium úspěšně ukončila v roce 2001 diplomem s vyznamenáním a koncertním diplomem v roce 2004. Věnuje se též hře na barokní a klasicistní příčnou flétnu, kterou studovala od r. 2001 u prof. Martena Roota na «Hochschule für Künste» v Brémách. Současně hrála v řadě německých «barokních» orchestrů (Hannoverische Hofkapelle, Hamburger Barockorchester, Kieler Barockorchester, Hannover Oper a další). Své vzdělání dále prohlubovala na mistrovských kursech u B. Kuijkena, W. Hazelzeta, K. Hüntelera a M. Verbruggen.

Od roku 2003 vede třídu zobcové flétny na Konzervatoři v Plzni a od roku 2006 také na Konzervatoři v Praze. Každé léto učí na Letní škole staré hudby v Prachaticích. Pravidelně vystupuje a nahrává s různými soubory staré hudby  (Musica Florea, Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Inegál, Solamente Naturali). V r. 2003 založila spolu s cembalistkou Editou Keglerovou soubor Ensemble Accento.